Αποτελέσματα 2019

6ο Hellenic Match Racing Tour

Αποτελέσματα του 3ου Προκριματικού αγώνα

Skiathos Palace Cup, Ναυτικός Όμιλος Σκιάθου

1η θέση: Η ομάδα Whisky Flag Team με Κυβερνήτη τον: Γιώργο Καραδήμα και πλήρωμα τους: Νίκο Πατέλη και Γιάννη Μπουντούρη

2η θέση: Η ομάδα από τον ΝΟΒΑ με Κυβερνήτη τον: Γιώργο Μαρίνο και πλήρωμα τους: Αναστάσιο Ψιμόπουλο και Βαγγέλη Κουτσουρά

3η θέση: Η ομάδα  Space Lab Sailing Team με Κυβερνήτη τον: Μάνο Χατζηγιάννη και πλήρωμα τους: Πάτροκλο Τόττα και Δημήτρη Δουμάντζαλη

4η θέση: Η ομάδα από τον ΝΟΒΑ με Κυβερνήτη την: Βιολέττα Αντωνοπούλου και πλήρωμα τις: Βασιλική Κατσακλή και Χρυσάνθη Κουτσουρά

5η θέση: Η ομάδα  από τον ΝΟΒΑ με Κυβερνήτη τον: Ιωάννη Σάρκο και πλήρωμα τους: Νίκο Σάρκο και Βλάσση Σκούλη

6η θέση: Η ομάδα από τον ΙΟΠ με Κυβερνήτη τον: Κωνσταντίνο Κατώπη και πλήρωμα τις: Μαρία – Χριστίνα Κοντογιαννοπούλουκαι Ευαγγελία Ξηρού

7η θέση: Η ομάδα από τον ΝΟΣ με Κυβερνήτη τον: Βασίλη Σαρρή και πλήρωμα τους: Γιώργο Πολυχρόνη και Ελένη Γιαννακοπούλου

8η θέση: Η ομάδα από τον ΝΟΒΑ με Κυβερνήτη τον: Αριστοτέλη Χατζησταματίου και πλήρωμα τους: Βασίλη Κανατούλα και Κωνσταντίνο Ζερλιγκάκη

9η θέση: Η ομάδα από την Γαλλία με Κυβερνήτη τον: Philipe Marse και πλήρωμα τους: Bernard Pourtalier και Christophe Cambourieu

Αποτελέσματα του 2ου Προκριματικού αγώνα

Athens Match Race, ΠΟΙΑΘ

1η θέση: Η ομάδα ER-LAC με Κυβερνήτη τον: Θεόδωρο Τσουλφά και πλήρωμα τους: Μανωλακάκη Αντώνη, Καρδακάρη Παναγιώτη, Παρούση Θέμη

 2η θέση: Η ομάδα REBUILD CONSTRUCTIONS JUNIOR με Κυβερνήτη τον: Γεώργιο Ζεϊμπάρη και πλήρωμα τους: Οικονόμου Δημήτρη, Λαλαγιάννη Φοίβο, Κόντη Παύλο

 3η θέση: Η ομάδα ENGINEERS με Κυβερνήτη τον: Βασίλη Γουργιώτη και πλήρωμα τους: Καζάκο Παύλο, Πατέλη Νικόλα, Καραδήμα Γιώργο

 4η θέση: Η ομάδα SAILORMOON με Κυβερνήτη την: Μαρία Τσαουσίδου και πλήρωμα τις: Μεντεκίδου Αλεξάνδρα, Παπαδέλη Νικολέτα, Αδαμίδου Βικτώρια, Κοντογιαννοπούλου Μαρία – Χριστίνα

 5η θέση: Η ομάδα team orange με Κυβερνήτη τον: Γιώργο Μαργιώλο και πλήρωμα τους: Σταυρόπουλο Χρήστο, Μπουζάνας Ιωάννης, Χατζηηλιάδης Σωκράτης

 6η θέση: Η ομάδα CINDERELLA με Κυβερνήτη τον: Γιώργο Αργυρόπουλο και πλήρωμα τους: Ξενάκη Κωνσταντίνο, Θεοδωρίδη Ανδρέα, Φωτιάδη Σταύρο, Αργυρόπουλο Γιώργο

 7η θέση: Η ομάδα MESS με Κυβερνήτη τον: Μιχάλη Βαϊδάνη και πλήρωμα τους: Κουνιάκη Ελένη, Τσιτζιλόνη Σύλβια, Δήμου Γιώργος

Αποτελέσματα 1ου Προκριματικού αγώνα

στο Ναυτικό Όμίλο Θεσσαλονίκης (Ν.Ο.Θ)

1η θέση: Αλέξανδρος Ταγαρόπουλος με την ομάδα NAUTICALS (Ο Αλέξανδρος Ταγαρόπουλος και η ομάδα του έχουν ήδη εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους στην τελική φάση του Hellenic Match Racing Tour 2018)

2η θέση: Αναστάσιος Παναγιωτίδης με την ομάδα AgainstTheWind (εξασφάλισε το εισιτήριο για τoν Ημιτελικό αγώνα που θα πραγματοποιηθεί στα Κύθηρα και το Ναυτικό Όμιλο Κυθήρων Παρασκευή 21, Σάββατο 22 και Κυριακή 23 Ιουνίου)

3η θέση: Μαρία Τσαουσίδου με την ομάδα SailorMoon

4η θέση: Μάνος Χατζηγιάννης με την ομάδα spacelab